Spotkanie z Marcinem Świetlickim i Mariuszem Czubajem!

Marcin Pierzchliński06 września 2021 r.
Spotkanie z Marcinem Świetlickim i Mariuszem Czubajem!
Spotkanie z Marcinem Świetlickim i Mariuszem Czubajem!

Już 23.09.2021 r. o godz. 17:00 zapraszamy na kolejne spotkanie autorskie. Dzięki Dyskusyjnym Klubom Książki i Instytutowi Książki do Białogardu przyjedzie wyjątkowy duet: Marcin Świetlicki oraz Mariusz Czubaj! Tego nie można przegapić!

Marcin Świetlicki, urodzony w wigilię 1961, kiedyś poeta (kilkanaście książek z wierszami) i prozaik (trzy powieści), aktor (debiut Wojtka Smarzowskiego "Małżowina"), dziennikarz radiowy i telewizyjny, obecnie tylko tekściarz i wokalista kilku zespołów. Z macierzystym zespołem Świetliki nagrywa płyty i koncertuje od 1992. Nagrywał i występował między innymi z Mikołajem Trzaską, Cezarym Ostrowskim, zespołami the Users i Najprzyjemniejsi. W tej chwili występuje jako tekściarz i wokalista w trzech formacjach - Świetliki, Zgniłość i Morświn. Jego utwory tłumaczone były na wiele języków, ostatnio wydana została w USA książka "Night Truck Driver". Mieszka w Krakowie. Laureat kilku nagród (kilku nie przyjął).

Mariusz Czubaj, urodzony 6 lat po zamachu na prezydenta Kennedy'ego, pisarz (11 powieści na koncie), profesor antropologii kultury na Uniwersytecie SWPS, autor książek naukowych i naukawych. Gra na saksofonie z zespołami Zgniłość oraz Kornet Olemana. Tłumaczony na wiele (sześć) języków, w tym turecki. Dwukrotny zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą polską powieść kryminalną i sensacyjną (w 2009 i 2017). Obie nagrody przyjął, kilka innych też.

Fot. na plakacie: Maciek Bielawski