Żegnamy Barbarę Hermanowską...

Marcin Pierzchliński18 października 2018 r.
Barbara Hermanowska
Barbara Hermanowska

Wczoraj (17.10.2018 r.) odeszła Nasza Droga Koleżanka, Barbara Hermanowska.

Pani Barbara Hermanowska zatrudniona była w Białogardzkiej Bibliotece Publicznej przez ponad 33 lata, od 1984 roku. Poświęcała się swej pracy z oddaniem i pasją godną najlepszych. Jej działalność zawodowa zawsze związana była z upowszechnianiem czytelnictwa w czytelni dla dorosłych, przetwarzaniem informacji na temat Białogardu, dokumentowaniem wydarzeń społecznych oraz udostępnianiem ich czytelnikom w katalogach biblioteki. W październiku 2017 roku Pani Barbara przeszła na zasłużoną emeryturę.

Dzięki zaangażowaniu Pani Basi, jej dokonania w okresie pracy w Bibliotece zasługują na szczególne uznanie. Na bazie dokumentów opracowanych przez Nią czytelnicy mieli bezpośredni dostęp do informacji o wydarzeniach z życia społecznego i kulturalnego naszego miasta. Jej praca w tym zakresie była nieocenionym źródłem wiedzy na temat bieżących wydarzeń, które wzbogacały historię lokalnej społeczności. Na podstawie jej pracy i przygotowanych materiałów opracowywano różne dokumenty, w tym prace magisterskie oraz monografie miasta, a także publikacje do informatorów promujących Białogard. Była też odpowiedzialna za gromadzenie wszystkich gazet lokalnych, które ukazywały się w Białogardzie po odzyskaniu niepodległości. Jest to unikalny zbiór czasopism.

Żegnamy Cię, Droga Basiu, z niewypowiedzianym żalem i smutkiem. Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci,

Dyrekcja i Pracownicy Białogardzkiej Biblioteki Publicznej im. Karola Estreichera.

Jednocześnie informujemy, że pożegnalna msza św. odbędzie się w sobotę 20.10.2018 r. o godz. 14:30 w kościele św. Jadwigi przy ul. Kołobrzeskiej, natomiast ceremonia pogrzebu nastąpi na cmentarzu w Pękaninie.